Wydaj z nami

Metoda wydawnicza

Wydajemy powieści i poradniki w wersji elektronicznej (eBooki) oraz papierowej (wybrane tytuły). Przygotowując książkę do publikacji, do każdego etapu prac podchodzimy z największą troską. Książka podlega profesjonalnej obróbce (redakcja, korekta, projekt okładki, opracowanie wersji elektronicznej, przygotowanie do druku).

Nasze atuty

1. W przeciwieństwie do części wydawnictw książek elektronicznych i papierowych, nie pobieramy żadnych opłat za opracowanie książki do publikacji. Autorowi zapewniamy profesjonalnie przygotowaną książkę w wersji EPUB i MOBI oraz, jeśli książka cieszy się powodzeniem, również w wersji papierowej.

2. Wyróżnia nas profesjonalne podejście do promocji. Mamy bogate doświadczenie w promocji książek w mediach, w organizowaniu spotkań promocyjnych, w social media i we współpracy z blogerami. Wykorzystujemy wszystkie możliwe kanały i narzędzia promocji, by książka odniosła sukces.

3. Książki elektroniczne (eBooki) to obecnie najbardziej obiecujący sektor współczesnego rynku książki. Ma na to wpływ wiele czynników: atrakcyjne i coraz tańsze e-czytniki, rosnący wzrost popularności technologicznych rozwiązań na rynku czytelniczym, lawinowo rosnąca sprzedaż eBooków. Wszystko to sprawia, że rosną w siłę tendencje zmierzające do zastąpienia tradycyjnych książek ich elektronicznymi odpowiednikami. A my trzymamy rękę na pulsie.

4. Sprzedaż eBooków, w przeciwieństwie do książek papierowych, nie ma ograniczeń geograficznych (wystarczy dostęp do internetu) oraz ekonomicznych (eBooki są z zasady tańsze niż ich papierowe wersje).

5. Produkcja książki w wersji elektronicznej jest szybsza, dzięki czemu proces wydawniczy trwa krócej, a co za tym idzie, autor szybciej otrzymuje gratyfikację finansową za swoją pracę.

6. Liczba pośredników w sprzedaży książki jest ograniczona do minimum. Dzięki temu przepływ pieniędzy między wydawcą a autorem przebiega bezkolizyjnie (pieniądze nie są zamrożone w hurtowniach i księgarniach).

Proces wydawniczy

1. Przyjmujemy fragment książki (do 40 stron znormalizowanego maszynopisu, ok. 72 tys. znaków), który prosimy przesyłać na adres: propozycje@zagorami.pl. Jeśli jesteśmy wstępnie zainteresowani, w ciągu miesiąca prosimy o całość tekstu. W ciągu trzech miesięcy informujemy o naszej decyzji.

2. Jeśli nasza decyzja jest pozytywna, podpisujemy z autorem umowę wydawniczą. Przygotowujemy książkę do publikacji (redakcja, korekta, projekt okładki, przygotowanie formy elektronicznej, a w przypadku wersji papierowej, również przygotowanie do druku).

3. Książka trafia do działu PR i promocji oraz do sprzedaży. Rozliczamy się z autorem w cyklu trzymiesięcznym, zgodnie z warunkami umowy.

Zapraszamy do współpracy!